Uczniowski Klub Sportowy "Manta" Kochłowice Ruda Śląska

O NAS

Uczniowski Klub Sportowy "Manta" Kochłowice Ruda Śląska powstał w 2011r. z inicjatywy rodziców. Nadrzędnym celem jego powstania nie było (i nie jest w dalszym ciągu) tylko prowadzenie treningu sportowego. Celem jest także masowa popularyzacja pływania  jako formy spędzania wolnego czasu wśród młodego pokolenia naszego miasta, w tym również wśród dzieci, wytypowanych przez współpracujące z nami szkoły ze względów społecznych. 

W rezultacie naszej działalności, na basenie MOSiR w Kochłowicach swój wolny czas spędza około 140 dzieci ( z czego 130 mieszkańców Rudy Śląskiej). Sami będąc rodzicami dzieci w zajęciach uczestniczących, mamy potrzebę budowania środowiska, które nie tylko trenuje ich ciała, ale i wychowuje ucząc zasad fair play, szacunku dla ciężkiej pracy, umiejętności dzielenia się porażkami i sukcesami z innymi, zdolności do dobrego organizowania swojego czasu.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra według wewnętrznych programów szkoleniowych. Cele i zadania klubu realizujemy poprzez:

1.         Aktywną popularyzację pływania jako formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży miasta przez zapewnienie dostępności kadry szkoleniowej o odpowiednich kwalifikacjach oraz udostępnienie sprzętu szkoleniowego podnoszącego efektywność   jak i atrakcyjność prowadzonych zajęć;

2.       Sportowe szkolenie grup treningowych dzieci i młodzieży prowadzące do podnoszenia ich poziomu sportowego przez uczestnictwo w  zawodach rangi Mistrzostw Śląska oraz uczestnictwo w zawodach rangi Mistrzostw Polski, udział w letnich i zimowych obozach szkoleniowych organizowanych przez UKS, udział w konsultacjach trenerskich organizowanych przez uznane sławy trenerskie.

Nasz klub organizuje obozy sportowe, zimowe oraz letnie, a także zawody międzynarodowe(Austria), pokrywamy w większości koszty związane z uczestniczeniem w zawodach sportowych: startowe, dojazd, wyżywienie, opłacamy samodzielnie licencje  zawodnicze, trenerskie i klubowe, wypłacamy stypendia dla wytypowanych zawodników.

1% PODATKU

Cel na rok 2018? Przekazanie uzyskanych środków na dofinansowanie obozu sportowego. Taki obóz to nie tylko znakomity sposób na spędzenie wakacji czy ferii, ale przede wszystkim świetna okazja do pracy, szlifowania umiejętności. Dzięki częstotliwości i systematyczności treningów podczas obozu jesteśmy w stanie wykonać z dziećmi tyle pracy, ile w ciągu 4 tygodni zwykłych treningów. Na obozie pracujemy nad atmosferą w grupie, integracją zawodników z kolegami i trenerem. Mówi się, że drużyna pływacka zaczyna się już w szatni, przebieralni. To prawda, dobra atmosfera i wzajemna sympatia to jedna z podstaw budowania drużyny. Obóz uczy dzieci także samodzielności, co przekłada się na ich ogólny rozwój.
Chcielibyśmy, aby jak największa liczba dzieci miała możliwość wzięcia udziału w naszych obozach i przeżycia własnej pływackiej przygody. Kwota, którą uda nam się uzyskać z przekazanego przez Państwa 1% podatku zostanie przekazana na dofinansowanie pobytu dzieci w ośrodku sportowym*, a więc 1% wróci po Państwa w postaci niższej kwoty za obóz. O ile niższej? Wszystko w Waszych rękach.
 

*Jeżeli uzyskamy wyższą kwotę – fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowego.

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "MANTA";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "MANTA"

Więcej organizacji