Zobacz wyniki

Limit: 1 głos co 3 godziny

Uczniowski Klub Sportowy "Manta" Kochłowice Ruda Śląska

O NAS

Uczniowski Klub Sportowy "Manta" Kochłowice Ruda Śląska powstał w 2011r. z inicjatywy rodziców. Nadrzędnym celem jego powstania nie było (i nie jest w dalszym ciągu) tylko prowadzenie treningu sportowego. Celem jest także masowa popularyzacja pływania  jako formy spędzania wolnego czasu wśród młodego pokolenia naszego miasta, w tym również wśród dzieci, wytypowanych przez współpracujące z nami szkoły ze względów społecznych. 

W rezultacie naszej działalności, na basenie MOSiR w Kochłowicach swój wolny czas spędza około 140 dzieci ( z czego 130 mieszkańców Rudy Śląskiej). Sami będąc rodzicami dzieci w zajęciach uczestniczących, mamy potrzebę budowania środowiska, które nie tylko trenuje ich ciała, ale i wychowuje ucząc zasad fair play, szacunku dla ciężkiej pracy, umiejętności dzielenia się porażkami i sukcesami z innymi, zdolności do dobrego organizowania swojego czasu.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra według wewnętrznych programów szkoleniowych. Cele i zadania klubu realizujemy poprzez:

1.         Aktywną popularyzację pływania jako formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży miasta przez zapewnienie dostępności kadry szkoleniowej o odpowiednich kwalifikacjach oraz udostępnienie sprzętu szkoleniowego podnoszącego efektywność   jak i atrakcyjność prowadzonych zajęć;

2.       Sportowe szkolenie grup treningowych dzieci i młodzieży prowadzące do podnoszenia ich poziomu sportowego przez uczestnictwo w  zawodach rangi Mistrzostw Śląska oraz uczestnictwo w zawodach rangi Mistrzostw Polski, udział w letnich i zimowych obozach szkoleniowych organizowanych przez UKS, udział w konsultacjach trenerskich organizowanych przez uznane sławy trenerskie.

Nasz klub organizuje obozy sportowe, zimowe oraz letnie, a także zawody międzynarodowe(Austria), pokrywamy w większości koszty związane z uczestniczeniem w zawodach sportowych: startowe, dojazd, wyżywienie, opłacamy samodzielnie licencje  zawodnicze, trenerskie i klubowe, wypłacamy stypendia dla wytypowanych zawodników.

1% PODATKU

1% podatku dochodowego jest zbierany przez UKS MANTA na zakup zegara pływackiego. Jest to zegar posiadający tylko wskazania sekundowe, oraz podwójną lub poczwórną wskazówkę. Wskazówki te mają ramiona w różnych kolorach. To właśnie stąd bierze się komenda „startujemy na czerwoną", oznaczająca moment kiedy czerwone ramię znajdzie  się   w najwyższej pozycji. Znając orientacyjne czasy w jakich pływamy odcinki 100 metrowe, zegar basenowy może być dokładnym i wystarczającym źródłem informacji.

 

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą organizację:

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT i wpisz nr KRS 0000 332 814, cel szczegółowy "MANTA",

b) rozlicz się za pomocą poniższego programu.

Więcej organizacji