Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Plecemin

O NAS

W pierwszym okresie działalności, od września 2015 roku, udało nam się zrealizować cztery projekty, skierowane na rozwój i integrację naszej społeczności. Środki na projekty pozyskiwaliśmy w drodze konkursów na zadania publiczne jednostek samorządowych, jak i konkursów  Programu FIO. W grudniu 2015 roku nasze dzieci miały pierwszy raz imprezę mikołajkową pn” Mikołaj Nas Odwiedza”. W 2016 roku zrealizowaliśmy projekt „Plecemin – nasza historia – według młodszej Wiary”, w ramach którego, nasza młodzież opracowała i wydała powojenną historię naszej miejscowości. Dalej zorganizowaliśmy, jako zadanie powiatu złotowskiego, „ I Powiatowe Mistrzostwa W Zbieraniu Grzybów”. Natomiast w grudniu 2016 roku wykonaliśmy projekt „Sadzimy Plecemiński Dąb”, w ramach którego uporządkowaliśmy teren po zniszczonym przez przyrodę, charakterystycznym dla naszej miejscowości, starym dębie i posadziliśmy w to miejsce, uroczyście, nowe drzewko.

Aktualnie nasze Stowarzyszenie przygotowało kompleksowy projekt zagospodarowania centrum wsi pn „Akademia Profesora Sowy”, który skierowaliśmy na konkurs Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska. Projekt zakłada wybudowanie placu zabaw dla dzieci, boiska do piłki siatkowej, ścieżki edukacyjnej i odnowienia kapliczki wiejskiej.

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "PLECEMIN";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "PLECEMIN"

Więcej organizacji