Stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

O NAS

Stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Będzin działa od 16 lat. Jest grupą kilkudziesięciu pasjonatów historii średniowiecza nierozerwalnie związanych z zamkiem w Będzinie. Cele działalności bractwa to kultywowanie historii i patriotyzmu, opieka nad zabytkami, edukacja historyczna i kulturalna, rekonstrukcja historyczna. W trakcie dotychczasowej działalności stowarzyszenie zorganizowało wiele wydarzeń rekonstrukcyjnych takich jak turnieje i jarmarki średniowieczne, pokazy, zajęcia edukacyjne oraz akcji. Członkowie bractwa odtwarzają średniowieczne stroje, wyposażenie i uzbrojenie, obyczaje, tańce i rzemiosła oraz kultywują tradycje oręża i łucznictwo. Bractwo odnosi liczne sukcesy w Polsce i za granicą, do których należy m.in. zaliczyć otrzymane nagrody za działalność oraz sukcesy w zawodach walk rycerskich, w tym tytuły mistrzów świata. Bractwo współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi i humanitarnymi oraz placówkami kulturalnymi i obiektami historycznymi.

 

1% podatku dochodowego jest zbierany przez bractwo na zakup materiałów, replik strojów, uzbrojenia i wyposażenia, które służą odtwórstwu historycznemu i organizacji imprez na czele z dorocznym turniejem rycerskim na zamku w Będzinie oraz na pokrycie kosztów wyjazdów i prowadzenia zajęć i treningów. 

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "STOWARZYSZENIE BRACTWO RYCERSKIE ZAMKU BĘDZIN​";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "STOWARZYSZENIE BRACTWO RYCERSKIE ZAMKU BĘDZIN​"

Więcej organizacji