Zobacz wyniki

Limit: 1 głos co 3 godziny

Koło Aktywnych Kobiet SZPILKI

O NAS

Działamy od 2015 roku na terenie gminy Chełmża. W naszym klubie są kobiety pracujące, mające rodziny a jeszcze znajdujemy czas na to, aby cos zrobić dla naszej społeczności. Działamy na rzecz naszej Gminy Chełmża jak i również staramy się robić coś dla mieszkańców naszej wioski.

Bierzemy udział w festynach wiejskich, zabawach dla dzieci. Zorganizowałyśmy bal karnawałowy dla dzieci, spotkanie Andrzejkowe oraz wyjazdy Mikołajkowe. W czerwcu 215 roku zajęłyśmy I miejsce za najlepszy tort truskawkowy podczas „Święta Truskawki" w Bielczynach.

W roku 2016 przyznano nam GRANTA z Kuźni Inicjatyw Lokalnych w Lisewie, napisałyśmy projekt „(Nie)bezpieczna kobieta" i dzięki temu mogłyśmy korzystać z zajęć bezpłatnie. Przez półtora miesiąca Panie z Kończewic i Gminy Chełmża brały udział w kursie samoobrony. Było to dla nas nowe wyzwanie. Zajęcia odbywały się dwa raz w tygodniu. Panie chętnie brały udział w zajęciach. Każde zajęcia były inne, nie mogłyśmy się nudzić.

W grudniu uczestniczyłyśmy w powiatowym forum NGO. Jako koło Aktywnych Kobiet „Szpilki" otrzymałyśmy wyróżnienie w konkursie Najlepsza Inicjatywa Społeczna za realizację projektu „(Nie)bezpieczna kobieta". W konkursie startowało 11 inicjatyw, a wysoki poziom prezentacji zgłoszonych inicjatyw doprowadził do dogrywki w głosowaniu. Wyróżnienie dało nam dużo radości i energii do dalszego działania dla naszej gminy.

W dalszym ciągu kontynuujemy nasza inicjatywę i zachęcamy innych do zdrowego trybu życia.

Procent

Więcej organizacji