Klub Sportowy Częstochowianka

O NAS

Klub Sportowy Częstochowianka powstał 9 maja 1936 roku. Siedziba Klubu znajduje się w Częstochowie.

Mamy zaszczyt prezentować swoje ponad 80 lat tradycji uprawiania sportu w Częstochowie, zapraszać Państwa do uczestnictwa w kontynuowaniu i propagowaniu szczególnie oczekiwanej w tych czasach społecznej aktywności, a przede wszystkim w zakresie sportowego wychowywania dzieci i młodzieży.

W dyscyplinie piłki siatkowej szkolimy rocznie w ponad 60 dziewcząt w wieku już od 6 lat. Nabory przeprowadzane są przez cały rok.

Prezentujemy nasz wysiłek setkom sympatyków oraz kibiców miasta Częstochowy i okolic. Zagospodarowujemy czas dzieciom i młodzieży w sposób promujący wytężony wysiłek, systematyczność, inteligencję, umiejętność funkcjonowania w zespole, a przede wszystkim dyscyplinę i racjonalizację zachowań.

Dzięki tak postawionym i realizowanym od ponad 80 lat celom, pod skrzydła naszych szkoleniowców garną się rzesze młodych dziewcząt, które w dyscyplinie piłki siatkowej kobiet szkolone są przez wiele lat, rozpoczynając już od szkoły podstawowej, kontynuując w szkole średniej, a następnie w szkolnictwie wyższym. Poza tymi ww. walorami, dzieci mają okazję poznać smak zwycięstwa i gorycz porażki, uczą się zasad „fair play" i współzawodnictwa, to dla nich bezcenne doświadczenie.

Klub Sportowy „Częstochowianka" to Klub z bogatą tradycją sportową i osiągnięciami.  Zapraszamy do zapoznania się z nasza stroną internetową:

www.ksczestochowianka.pl

Od zeszłego roku z powodzeniem zawodniczki naszego Klubu uczestniczą w rozgrywkach ogólnopolskich II ligi piłki siatkowej kobiet. Jednocześnie najmłodsze zawodniczki klubu biorą również z powodzeniem udział w rozgrywkach młodzieżowych  Kinder+Sport.  To bardzo ważna impreza o zasięgu ogólnopolskim, propagująca sport wśród najmłodszych.

Środki pozyskane z 1% podatku dochodowego umożliwią nam rozwijanie naszych działań skierowanych  przede wszystkim do dzieci i młodzieży  miasta Częstochowy i okolic.

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "KS CZESTOCHOWIANKA";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "KS CZESTOCHOWIANKA"

Więcej organizacji