FUNDACJA OSTOJA DLA ZWIERZĄT

O NAS

Fundacja Ostoja Dla Zwierząt powstała w listopadzie 2015 roku, a nasze siedlisko znajduje się w Siamoszycach. Współpraca z samorządami, szkołami, przedszkolami, innymi organizacjami pozarządowymi, oraz wsparcie wolontariuszy daje wymierne efekty.  Są osoby stale wspierające Fundację oraz wolontariusze, którzy w wolnym czasie po szkole bądź w weekend przyjeżdżają  wyprowadzać pieski i pomagają w siedlisku.

Do realizacji naszych zadań statutowych, a jest ich sporo, potrzebujemy pomocy abyśmy mogli pomagać „braciom mniejszym”. I tak w 2016 roku organizowaliśmy prelekcje m.in. weterynarza, policjantów, leśniczego czy behawiorysty dla uczniów szkół z Zawiercia i Kroczyc. Prelegenci opowiadali o swojej pracy związanej ze zwierzętami, o wzajemnej zależności, zachowaniach ludzi i zwierząt. Dzieci przebywały ze zwierzętami wielu gatunków; owce, kucyk, króliki, gęsi, kaczki, indyki, perliczki, kury oraz psy i koty. Ciekawostką były owce Qasanty, najmniejsze z tego gatunku oraz znajdujące się w pobliżu żeremia bobrów.

Pomagamy naszym psom i kotom znaleźć nowe domy z kochającymi ludźmi, jak to miało miejsce z 8 z 9 szczeniaków. Maluchy znalazły domy w Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Krakowie i na Śląsku. Ich dzielna mama powoli dochodzi do siebie, wymaga leczenia szczepień, sterylizacji a to są koszta. Kilka kotów  też już włada sercami nowych opiekunów, takie adopcje cieszą, a nasza pomoc ma sens. Ponadto od grudnia „Wigilią dla zwierząt” rozpoczęliśmy zimowe dokarmianie zwierzyny leśno-łąkowej rozwożąc karmę do paśników, które to potrwa do lutego/marca br. przy współpracy z Kołem Łowieckim. Powyższe działania  uczą dzieci i młodzież empatii do zwierząt, które żyją z nami i obok nas, a potrzebujących naszej pomocy.  

Mamy nadzieję na działania i spotkania realizowane cyklicznie, z coraz większym zasięgiem, aby propagować  szacunek i poszanowanie dla współistniejących z nami zwierząt. Będziemy się starali pozyskać środki z konkursów, grantów na działania statutowe Fundacji ale nade wszystko liczymy na Wasze wsparcie oraz pomoc  przy pracach na terenie siedliska. Polepszymy warunki bytowania naszych skrzywdzonych przez los, a często i ludzi podopiecznych.         

Nasze cele są zawarte w 20 punktach a to m. in.;

- ochrona środowiska, edukacja w zakresie opieki i pomocy bezdomnym zwierzętom;

- prowadzenie domu tymczasowego, adopcje;

- zbieranie, zakup i wydawanie karmy dla opiekunów i karmicieli zwierząt;

- utworzenie Gospodarstwa Spokojnej Starości oraz hospicjum dla zwierząt chorych;

- realizacja projektu; grzebowisko małych zwierząt itd.

Posiadamy działkę z budynkiem, który będzie pełnił kilka różnych funkcji, aby jednak tak było potrzebny jest remont. Może uda nam się to zrobić dzięki wpłacie 1% z dopisaniem na cel szczegółowy; OSTOJA DLA ZWIERZĄT 1.  Mamy też nadzieję na  wsparcie darczyńców, osób prywatnych oraz np. firm budowlanych, którym po zakończonych budowach, remontach zostają różne materiały mogące nas wspomóc. Mamy dużo dalekosiężnych planów, które bez pomocy i wsparcia Zwierzolubów pozostaną nie zrealizowane. Chętnie przyjmiemy przęsła, rurki, siatkę, deski, styropian i inne materiały, które wykorzystamy na kojce, klatki, budy czy zagródki dla naszego zwierzyńca. Zbieramy również karmę suchą, puszki, makarony, ryż, kaszę oraz koce kołdry i inne zbędne rzeczy, które zostaną u nas wykorzystane.  Dziękujemy za już otrzymaną pomoc i liczymy na drobne wpłaty na konto Fundacji „Ostoja Dla Zwierząt” na nr ; 

83 2030 0045 1110 0000 0418 6780 Bank BGŻ BNP Paribas SA 

Nasze dotychczasowe, kilkunastomiesięczne poczynania można zobaczyć na Facebooku  „Ostoja Dla Zwierząt” i polubić stronę Fundacji.

Zapraszmy do obejrzenia filmu o fundacji. ZOBACZ FILM

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "OSTOJA DLA ZWIERZĄT";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "OSTOJA DLA ZWIERZĄT"

Więcej organizacji