Białe Żagle

O STOWARZYSZENIU

Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża powstało w sierpniu 2011 roku i od samego początku realizuje działania i projekty, mające na celu propagowanie rodzinnego żeglarstwa turystycznego. Dlatego też rokrocznie organizujemy szereg imprez o charakterze żeglarskich regat, które umożliwiają rodzinne pływanie i wspólne spędzanie czasu nad wodą. Jednym z głównych celów naszego stowarzyszenia jest ożywienie ruchu żeglarskiego na Jeziorze Chełmżyńskim poprzez promowanie go jako idealny akwen do weekendowego wypoczynku nad wodą dla naszego regionu. Działania te owocują coraz większą ilością żeglarzy, głównie z powiatu toruńskiego, którzy coraz chętniej i w coraz większej ilości spędzają czas nad Jeziorem Chełmżyńskim aktywnie uprawiając żeglarstwo. Rokrocznie organizujemy również dla mieszkańców Chełmży i okolicznych miejscowości wianki we współpracy z Urzędem Miasta Chełmża, połączone z konkursami dla dzieci, koncertem i wieczorną paradą jachtów, które inaugurują sezon letni nad jeziorem. Ważnym elementem naszej działalności jest organizowanie zajęć nad wodą oraz przejażdżek na jachtach dla dzieci z okolicznych szkół, w tym dla wychowanków Szkoły Specjalnej Nr 4 w Chełmży oraz dla Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

DZIAŁANIA Z 1% PODATKU

Środki pozyskane z 1% podatku dochodowego umożliwią nam rozwijanie naszych akcji skierowanych do dzieci i podopiecznych różnego rodzaju stowarzyszeń, czy fundacji.

1% KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy "BIAŁE ŻAGLE";

lub

b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;

lub

c)  pobierz poniższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy "BIAŁE ŻAGLE"

Więcej organizacji